Konu Başlığı : Microsoft Flight Simulator, 2020'de Yenilenecek

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 1 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : drgokhan
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Student Pilot
*
3
mesajlar
3
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

10-02-2020
(Kayıt Tarihi)
#1
10-02-2020, Saat: 21:59

Microsoft, yıllar önce piyasaya sürdüğü ve sallantılı bir sürecin ardından ayakta tutmaya devam ettiği uçuş simülasyonu Flight Simulator'ın yeni bir sürümünü 2020 yılında piyasaya süreceğini duyurdu.

E3 2019 etkinlikleri kapsamında Microsoft, yeni oyunlarının tanıtımını sürdürüyor. Microsoft, 1980'li yıllarda temeli atılan, pek çok sürümü olmasına rağmen bir türlü düzen tutmayan ve havacılık tutkunlarını fazlasıyla yoran simülasyonu Flight Simulator'ın yeni bir sürümünü duyurdu. 2020 yılında piyasaya sürülmesi planlanan bu simülasyon, bugüne kadar alıştığımız Microsoft Flight Simulator X'in çok ötesinde görünüyor.
Microsoft bu simülasyonun ilk gelişmiş sürümünü 1999 yılında piyasaya sürdü. Flight Simulator 2000 olarak piyasaya sürülen bu simülasyon, o dönem için kabul edilebilir özelliklere sahipti. Yıllar geçerken simülasyonun gelişimine devam edildi. 2003 yılında piyasaya sürülen Flight Simulator 2004 halen bazı havacılık tutkunları tarafından kullanılsa da Microsoft, en büyük yenilikleri 2006 yılında piyasaya sürdüğü Flight Simulator X ile getirdi ancak bu simülasyon havacılık tutkunları için yeterli değildi.
[Resim: cd7ca705f891fc1283f2fcac505998276057eabb.jpeg]


Flight Simulator X'in sahip olduğu uçaklar gerçeklikten uzaktı. Bununla birlikte yeryüzü kaplamaları da yetersizdi ve pek çok havalimanında sadece bir pist ve kısa bir taksi yolundan oluşuyordu. Tüm bu olumsuzluklarla birlikte bir de simülasyonda ciddi uyumsuzluk problemleri bulunuyordu. Hal böyle olunca da Microsoft, bu simülasyondan elini eteğini çekmeye karar verdi ve Flight Simulator'ın tüm kodlarını Lockheed Martin'e sattı. 

Lockheed Martin, Flight Simulator X'i geliştirerek yeni bir simülasyon haline getirdi. Flight Simulator'e göre çok daha iyiydi. Uçaklar daha gerçekçi ve yeryüzü kaplamaları da en azından biraz daha tatmin ediciydi. Pek çok havacılık tutkunu Prepar3D olarak adlandırılan bu simülasyonu kullanmaya başlamıştı ve Flight Simulator X biraz daha atıl duruma gelmişti.Bu süreç içerisinde aslında Microsoft yeni bir de sektör oluşturmuş oldu. Sanal havacılık olarak bilinen bu sektör sayesinde havacılık tutkunları bugün bile ek paketler alarak olabildiğince gerçekçi bir uçuş simülasyonu deneyimi yaşıyorlar. Precision Manuals Development Group (PMDG) tarafından geliştirilen Boeing uçaklarının neredeyse birebir simüle edilmiş hallerini hallerini uçurma imkanı bulan havacılık tutkunları, Orbx Simulation Systems tarafından geliştirilen yeryüzü kaplamalarıyla da genel dünya görünüşünü ciddi anlamda iyileştiriyorlar (Eklentiler bunlarla sınırlı değil. Kullanıcılar isterlerse Airbus uçaklarını veya havalimanlarının simüle edilmiş hallerine de sahip olabiliyorlar).  Ayrıca sanal havacılığa gönül verenler için oluşturulmuş olan iki büyük online platformda bulunuyor. IVAO ve VATSIM olarak adlandırılan bu platformlar sanal havacıların online olarak uçuş yapmasına imkan tanıyor. Hem sanal pilotların hem de sanal kule görevlerinin bulunduğu bu platformlar, havacılık sektörünün gerçekte nasıl olduğu hakkında da bilgi veriyor.

[Resim: 13aa0a442e32ed95d5ec6a7b0249de333335a0cf.jpeg]

Valve'ın Steam platformuyla birlikte Flight Simulator X yenilendi. Steam Edition olarak piyasaya sürülen bu versiyonda ne yazıkki başarılı olamamıştı ve şu an bile bazı ek paketlerle yoluna devam etmeye çalışıyordu. Ancak Microsoft'un duyurduğu bu sürüm bugüne kadar piyasaya sürülmüş olan serinin tüm üyelerine göre çok daha iyi olacağa benziyor. Gelişmiş uçaklar, havalimanları ve yeryüzü kaplamalarını içerisinde barındıracak olan bu simülasyon, duyurusunun yapılmasıyla birlikte havacılık tutkunlarına yeni bir ümit verdi.
Çevrimdışı
Yönetici
*******
60
mesajlar
15
konular
9
REP PUANI
Administrator

08-12-2019
(Kayıt Tarihi)
#2
10-02-2020, Saat: 22:14
Hadi hayırlısı bakalım Smile
P̷u̷s̷u̷l̷a̷m̷ız̷ ̷A̷y̷ ̷y̷ıl̷d̷ız̷ ̷M̷a̷v̷i̷ ̷G̷ök̷l̷e̷r̷d̷e̷ 
[Resim: GKT0001.png]


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi